728 x 90

Nie tylko przyczepa kempingowa – domki mobilne nowym sposobem na spędzanie wolnego czasu poza domem

Nie tylko przyczepa kempingowa – domki mobilne nowym sposobem na spędzanie wolnego czasu poza domem

W obecnym czasie pandemii bezpieczny wypoczynek z dala od tłumów turystów, a do tego w ciszy i na łonie natury jest wciąż możliwy do osiągnięcia. Jak uniknąć nagromadzenia ludzi? Sposoby są dwa: należy wybierać miejsca mniej uczęszczane albo w całości zrezygnować z infrastruktury sieci hotelowych lub prywatnych pensjonatów. Ale czy jest możliwy komfortowy wypoczynek poza

W obecnym czasie pandemii bezpieczny wypoczynek z dala od tłumów turystów, a do tego w ciszy i na łonie natury jest wciąż możliwy do osiągnięcia. Jak uniknąć nagromadzenia ludzi? Sposoby są dwa: należy wybierać miejsca mniej uczęszczane albo w całości zrezygnować z infrastruktury sieci hotelowych lub prywatnych pensjonatów. Ale czy jest możliwy komfortowy wypoczynek poza hotelami? Jeśli myślimy o wakacjach na łonie natury, pierwsze na myśl rzucają się nam niezbyt wygodne pola namiotowe, kampery, czy ciasne przyczepy kempingowe – co kto lubi. Tymczasem od kilku lat na popularności zyskują polskie domki mobilne, będące dobrą alternatywą dla domków letniskowych. Oferują one wygodę i komfort na miarę naszych potrzeb.

Czym są domki mobilne?

Moda na domki na kółkach przywędrowała do nas z Zachodu. Domki mobilne to nic innego jak niewielkie przestrzenie mieszkalne, które można dowolnie przestawiać w obrębie swojej posesji lub bezpiecznie przewozić z miejsca w miejsce za pomocą przyczepy. W zależności od zastosowanych rozwiązań projektowych i zainstalowanych udogodnień mogą być przytulną bazą wypadową na krótkie wycieczki poza miasto, dłuższe pobyty w górach czy nad morzem lub nawet służyć do regularnego mieszkania w wolnych chwilach. Producenci polskich domków mobilnych oferują dobrą alternatywę dla swoich angielskich czy holenderskich odpowiedników, umożliwiając nie tylko całoroczny wypoczynek, ale także samo projektowanie domku łącznie z rozkładem pomieszczeń, wyborem sposobu ogrzewania, rodzaju mebli i innych rozwiązań. Twój domek może w pełni odzwierciedlać Twoje marzenia o własnym kącie na rodzinne wakacje lub wypady ze znajomymi!

Czy domek mobilny się opłaca?

To, czy domek mobilny będzie opłacalną inwestycją, zależy głównie od Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli planujesz zakup domku letniskowego, prawdopodobnie domek angielski czy domek holenderski będzie dla Ciebie lepszym i tańszym rozwiązaniem. Domki letniskowe odkupywane z drugiej ręki mogą mieć jednak szereg ukrytych usterek, których naprawa może kosztować Cię drugie tyle co okazyjnie zakupiony budyneczek, a za konstrukcje z rynku pierwotnego trzeba słono zapłacić. W takiej sytuacji domek na kółkach to nie tylko tańsza opcja, ale także możliwość całorocznego wypoczynku w komfortowych warunkach. Polskie domki mobilne posiadają możliwość podłączenia bieżącej wody oraz instalacji ogrzewania – dzięki tym prostym udogodnieniom możesz wygodnie spędzać czas także w zimie. A co z tańszymi opcjami? Przyczepa kempingowa lub kamper z rynku wtórnego wydają się zachęcać niższymi cenami, więc dlaczego postawić na domek mobilny? Po pierwsze, to przestrzeń zaaranżowana tak jak Ty chcesz, większa i wygodniejsza niż każdy kamper czy przyczepa. Po drugie, posiadając przyczepę lub kamper “zastawiasz” miejsce w swojej przestrzeni mieszkalnej, gdyż pojazdy tego typu wymagają garażowania lub parkingu, kiedy nie są używane. Domek mobilny spokojnie stoi na swoim miejscu i czeka na Twoją kolejną wizytę – nie zajmuje więc dwóch miejsc na raz, a garaż lub parking przed domem pozostaje do dyspozycji Twojego codziennego samochodu.

Jak i gdzie kupić domki na kółkach?

Jeśli planujesz korzystać ze swojego domku mobilnego całorocznie, najlepiej rozejrzeć się u polskich producentów. Domki projektowane w Polsce przeznaczone są na rynek polski. W porównaniu do swoich tańszych odpowiedników z Angli, czy Holandii, zbudowane są z solidniejszych materiałów, posiadają grubsze ściany i lepszą izolację oraz system ogrzewania. Dzięki temu umożliwiają wygodny wypoczynek nie tylko w sezonie letnim, tak jak jest w przypadku domków holenderskich i angielskich. Polscy producenci domków na kółkach umożliwiają nawet wyposażenie ich w kominki elektryczne, aby zimowe wieczory upływały w przyjemniejszej atmosferze. Poszukaj producenta i umów się na spotkanie, aby dogadać szczegóły. Nie bój się mówić otwarcie o swoich oczekiwaniach, osoby odpowiedzialne za sprzedaż i projekt na pewno Cię wysłuchają i doradzą najlepsze z możliwych rozwiązań.

Źródło: EcoMobileHome – mobilne domki holenderskie całoroczne

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Zobacz również