728 x 90

Menu na chrzciny – co powinno zawierać?

Menu na chrzciny – co powinno zawierać?

Chrzciny to wyjątkowe wydarzenie dla dziecka i dla rodziców – zarówno pod względem duchowym, religijnym, jak i rodzinnym. To powitanie nowego członka kościoła, a także okazja do spotkania w gronie najbliższych. W jego trakcie warto zadbać o pyszne posiłki, które przypadną do gustu wszystkim zaproszonym gościom. Co zatem podać? Przykładowe menu na chrzciny – sprawdź,

Chrzciny to wyjątkowe wydarzenie dla dziecka i dla rodziców – zarówno pod względem duchowym, religijnym, jak i rodzinnym. To powitanie nowego członka kościoła, a także okazja do spotkania w gronie najbliższych. W jego trakcie warto zadbać o pyszne posiłki, które przypadną do gustu wszystkim zaproszonym gościom. Co zatem podać?

Przykładowe menu na chrzciny – sprawdź, o jakich posiłkach warto pamiętać

 Oczywiście wiele zależy do tego, jaki dokładnie charakter ma mieć przyjęcie. Czy ma być to wyłącznie obiad, większe wydarzenie, czy też krótkie „zebranie” wybranych członków rodziny. Nie możesz zapominać ponadto o ich preferencjach. Mowa tu zwłaszcza o osobach uczulonych na konkretne składniki, jak również o weganach, wegetarianach i unikających glutenu.

  • Jeżeli chcesz postawić na menu tradycyjne, musisz zacząć od obiadu. A na nim podać, a jakże, rosół z makaronem. W przypadku drugiego dania warto postawić na różnorodność. Świetnie sprawdzają się zestawy zawierające ziemniaki gotowane i zapiekane, frytki oraz kluski śląskie. Do tego mięsa, takie jak kotlet schabowy, devolaye, pieczenie, a także propozycje dla osób niejedzących mięsa – szaszłyki, sery, ryby. Nie może zabraknąć oczywiście sałatek i surówek – bezpiecznym wyborem okaże się na pewno mizeria, buraczki zasmażane i bukiet warzyw.
  • Nie zapominaj również o dzieciach. W ich przypadku do sprawdzonych dań należy kotlet drobiowy, stripsy, pulpeciki w sosie, czy pierś z indyka. Z dodatków najmłodsi wybierają przede wszystkim frytki i ziemniaki zasmażane.
  • Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zdecydować się na menu oryginalne, wychodzące poza schemat. Znaleźć może się w nich na przykład zupa węgierska, rozmaite makarony, zapiekanka, placki ziemniaczane, kilka rodzajów ryb, czy dania grillowe. Cała sztuka polega na tym, aby odpowiednio wpasować się w preferencje zaproszonych gości.
  • Obiad to nie wszystko, pamiętać trzeba ponadto o rozmaitych przekąskach. Okażą się one kluczowe zwłaszcza wówczas, gdy przyjęcie z okazji chrzcin ma potrwać dłużej niż 2-3 godziny. Ponownie wybór jest naprawdę szeroki. Goście na pewno będą zadowoleni z galaretek wieprzowych, pasztecików z dodatkiem pieczarek, ryby po grecku, koreczków serowych, a także sałatek: jarzynowych, z tuńczykiem, kurczakiem i brokułem itd. Do tego dodać można jeszcze mini tortille, grzyby marynowane, śledzie oraz deskę serów i wędlin.
  • Uzupełnieniem menu na chrzciny będzie deser i przekąski na słodko. Z tej okazji na pewno warto pomyśleć o torcie, jak również różnego rodzaju ciastach, takich jak chociażby sernik, kremówka, wuzetka oraz jabłecznik. Na stole może pojawić się też tarta owocowa, babeczki, pączki i zestaw ciastek.

Jak widać, rozwiązań jest sporo, dlatego ostateczna decyzja w dużej mierze zależy od tego, jakiego typu ma być to przyjęcie, ilu zaprosisz gości i jak duży jest zaplanowany budżet. Wszystkie te kwestie należy rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Czy catering na chrzciny to dobre rozwiązanie?

 Organizacja tego typu wydarzeń zabiera mnóstwo czasu, wymaga też odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Nikt nie powiedział jednak, że wszystko musisz brać na siebie. Kompleksową pomoc w tym zakresie zapewni Ci firma cateringowa. Dzięki niej zarówno opracowywanie menu, jak i przyrządzenie wszelkich posiłków okaże się o wiele łatwiejsze.

Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby całość pozostawić właśnie specjalistom. Wspólnie wybierzecie posiłki, a następnie umówicie się, kiedy i gdzie mają one zostać dostarczone. A jeśli chrzciny odbędą się w lokalu, możesz postawić także na obsługę kelnerską oraz szereg innych, dodatkowych usług.

Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią firmą cateringową. Najlepiej taką, która ma doświadczenie w tego typu przyjęciach i jest w stanie sprostać oczekiwaniom związanym z przygotowaniem konkretnych posiłków. Niezależnie od liczby gości, czy też ich preferencji. 

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Zobacz również