728 x 90

Zwiększ bezpieczeństwo rozliczeń gotówkowych w swojej firmie

Zwiększ bezpieczeństwo rozliczeń gotówkowych w swojej firmie

W przypadku przedsiębiorstw, które notują duży udział transakcji gotówkowych w obrocie, zapewnienie bezpieczeństwa rozliczeń gotówkowych jest kwestią zasadniczą. Pomocne może się okazać wsparcie zewnętrznego podmiotu. Czy outsourcing obsługi gotówki to dobre rozwiązanie? Czy zwiększa ono bezpieczeństwo rozliczeń gotówkowych, do których dochodzi np. między kontrahentami? Obsługa gotówki – na jakie usługi można liczyć? Chociaż liczba transakcji

W przypadku przedsiębiorstw, które notują duży udział transakcji gotówkowych w obrocie, zapewnienie bezpieczeństwa rozliczeń gotówkowych jest kwestią zasadniczą. Pomocne może się okazać wsparcie zewnętrznego podmiotu. Czy outsourcing obsługi gotówki to dobre rozwiązanie? Czy zwiększa ono bezpieczeństwo rozliczeń gotówkowych, do których dochodzi np. między kontrahentami?

Obsługa gotówki – na jakie usługi można liczyć?

Chociaż liczba transakcji bezgotówkowych rośnie w Polsce z roku na rok, rozliczenia gotówkowe wciąż są popularne. Wiele przedsiębiorstw stoi więc przed wyzwaniem, w jaki sposób zwiększyć ich bezpieczeństwo. Z pomocą przychodzą firmy świadczące wyspecjalizowane usługi z zakresu cash handlingu. Co mają one do zaoferowania?

W ramach cash processingu działające na rynku przedsiębiorstwa oferują m.in. liczenie gotówki. Dzięki profesjonalnym liczarkom, w które firmy zewnętrzne są wyposażone, eliminowane jest prawdopodobieństwo ewentualnej pomyłki. Outsourcing pozwala również zabezpieczyć się przed kradzieżą gotówki przez pracowników. Gwarantuje więc prawidłowość rozliczeń gotówkowych.

Co więcej, podmioty świadczące usługi z zakresu cash handlingu odpowiednio sortują, pakują  i magazynują otrzymywane pieniądze. W efekcie są one odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Można więc je bez większego trudu przechowywać i transportować.

Zewnętrzny podmiot czuwa nad bezpieczeństwem rozliczeń gotówkowych na jeszcze jeden sposób – sprawdza autentyczność banknotów. W razie konieczności może nawet pomóc w ustaleniu, skąd pochodzi gotówka. Na tym jednak nie koniec. Ze wszystkich wykonanych na rzecz zleceniodawcy czynności firma świadcząca usługi z zakresu obsługi gotówki sporządza raporty. Opisują one krok po kroku przeprowadzone operacje. Zapewnia to przedsiębiorcy kontrolę nad rozliczeniami gotówkowymi i przepływem pieniędzy.

Transport pieniędzy do kontrahentów – bezpieczeństwo

W ramach cash handlingu firmy świadczą również usługę konwojowania gotówki, co ułatwia dokonywanie rozliczeń nie tylko pomiędzy przedsiębiorstwem a bankiem, ale i poszczególnymi placówkami zleceniodawcy czy też kontrahentami. Wyspecjalizowana flota transportowa, wykwalifikowana kadra konwojentów oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań (np. śledzenie lokalizacji ładunku) zapewniają bezpieczeństwo przewożonych pieniędzy. Przedsiębiorstwa zajmujące się obsługą gotówki gwarantują również, że dotrze ona do odbiorcy na czas.

Nie dziwi zatem fakt, że największe przedsiębiorstwa na rynku decydują się na skorzystanie z usług podmiotów zewnętrznych. Dysponują one bowiem wszelkimi środkami, by zapewnić bezpieczeństwo rozliczeń gotówkowych i przejąć odpowiedzialność nad firmowymi pieniędzmi. Część podmiotów oferuje również inteligentne wpłatomaty. To zaawansowany technicznie sprzęt, który automatyzuje proces obsługi gotówki, a nawet księguje obrót w systemie rachunkowym przedsiębiorstwa.

Co ważne, konwojowane pieniądze są ubezpieczone. Przekazywanie dużych ilości gotówki zawsze wiąże się bowiem z ryzykiem rabunku lub utraty środków. Dzięki odpowiednio skonstruowanej polisie ubezpieczeniowej przedsiębiorstwo może odzyskać utracone pieniądze.

Cash handling – wygoda i niższe koszty operacyjne

Bezpieczeństwo to niejedyny atut powierzenia obsługi gotówki podmiotowi zewnętrznemu. Przedsiębiorcy doceniają to rozwiązanie także za wygodę. Dzięki outsourcingowi mogą się skupić na czynnościach kluczowych z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorstwa.

Z roku na rok koszty operacyjne obsługi gotówkowej rosną. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na powierzenie czynności z nią związanych podmiotowi zewnętrznemu. Automatyzuje to cały proces i sprawia, że obsługa gotówki jest tańsza. Outsourcing obsługi gotówki zapewnia również większe bezpieczeństwo rozliczeń gotówkowych pomiędzy kontrahentami. Dzięki profesjonalnemu konwojowi liczyć można bowiem, że pieniądze dotrą we wskazane miejsce na czas.

Źródło: CHL Holding

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Zobacz również