728 x 90

Ekonomiczne i wydajne sprężarki śrubowe z napędem bezpośrednim

Ekonomiczne i wydajne sprężarki śrubowe z napędem bezpośrednim

Sprężarki śrubowe są urządzeniami wydajnymi i niezawodnymi w dostarczaniu sprężonego powietrza na potrzeby firm usługowych i produkcyjnych. Zróżnicowana oferta przemysłowych kompresorów śrubowych  sprawia, że urządzenia te można dopasować do specyficznych potrzeb każdego zakładu przemysłowego. Sprężarki śrubowe –  co to jest, możliwości zastosowania tych urządzeń  Nowoczesna sprężarka śrubowa stanowi połączenie praktyczności, bezawaryjności i zastosowania najnowocześniejszych technologii.

Sprężarki śrubowe są urządzeniami wydajnymi i niezawodnymi w dostarczaniu sprężonego powietrza na potrzeby firm usługowych i produkcyjnych. Zróżnicowana oferta przemysłowych kompresorów śrubowych  sprawia, że urządzenia te można dopasować do specyficznych potrzeb każdego zakładu przemysłowego.

Sprężarki śrubowe –  co to jest, możliwości zastosowania tych urządzeń 

Nowoczesna sprężarka śrubowa stanowi połączenie praktyczności, bezawaryjności i zastosowania najnowocześniejszych technologii. To urządzenie, które wytwarza sprężone powietrze w takiej ilości, aby w pełni pokryło potrzeby zakładu przemysłowego. Dostosowane do współczesnej branży produkcyjnej i usługowej kompresory śrubowe mogą posłużyć do stworzenia niezawodnego i bezawaryjnego parku maszynowego. Kompresor przemysłowy śrubowy, dzięki odpowiednim technologiom i innowacyjnym rozwiązaniom oraz odpornym na intensywną eksploatację podzespołom, jest w stanie w optymalny sposób pokryć zapotrzebowanie na sprężone powietrze, niezależnie od sektora gospodarki, w którym funkcjonuje zakład produkcyjny czy firma usługowa. Sprężarka śrubowa może być dostosowana do pracy w branży:

  •         lotniczej,
  •         maszynowej,
  •         spożywczej,
  •         petrochemicznej,
  •         elektronicznej,
  •         medycznej,
  •         farmaceutycznej,
  •         wytwórczej,
  •         optycznej,
  •         wojskowej.

Poszczególne modele kompresorów śrubowych pracują z różnym zakresem ciśnienia roboczego. Kształtuje się ono na poziomie od 5 do 13 bar. Poziom ciśnienia roboczego powinien być dobrany ściśle do potrzeb firmy usługowej lub przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Zalety kompresora śrubowego

Kompresory śrubowe są przystosowane do kompleksowego działania w warunkach przemysłowych. Najlepsza jakość sprzętu i niezawodność gwarantują również najwyższą sprawność energetyczną. To urządzenia z odpowiednim systemem chłodzenia, co relatywnie przedłuża ich żywotność, a także daje pewność, że sprzęt ten nie ulegnie poważnej awarii, wiążącej się z potrzebą przeprowadzenia generalnego remontu.

Kompresory śrubowe to rozwiązania dostosowane do wysokich oczekiwań współczesnego przemysłu. Sprzęt ten zaspokaja ogólne zapotrzebowanie na sprężone powietrze i pozwala na osiągnięcie najwyższych poziomów wydajności. Wyposażenie w inteligentne sterowanie sprawia, że sprężarki śrubowe mogą być dostosowane do każdego trybu pracy, niezależnie czy jest to tryb ciągły czy też nieuregulowany czasowo. Nowoczesne funkcjonalne sterowanie pracą sprężarki stanowi udogodnienie dla każdej firmy, która w ten sposób może dostosować działanie swojego sprzętu do aktualnych potrzeb, względem ilości produkowanego sprężonego powietrza.

Dlaczego warto inwestować w sprężarki śrubowe z napędem bezpośrednim?

W sprzedaży dostępne są kompresory śrubowe z napędem bezpośrednim. Decydując się na sprężarki śrubowe z napędem bezpośrednim i silnikami jedno – lub trójfazowymi o mocy od 2,7 do 250 kW warto zapoznać się z ofertą najlepszych producentów, w tym AG KOMPRESSOREN. Oferują oni poręczne i wydajne kompresory przemysłowe Compack i Focus. To sprężarki śrubowe dostosowane do potrzeb zakładów przemysłowych i firm usługowych wykorzystujących sprężone powietrze. Urządzenia te wyróżniają się energooszczędnością i wysoką sprawnością.

Sprężarka śrubowa jest w stanie pracować pod stałym ciśnieniem. Zastosowanie w niej sprawdzonych i starannie przemyślanych rozwiązań ogranicza potrzebę obsługi tego urządzenia, jak również pozwala na pełny monitoring parametrów jego pracy. Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju i napędem bezpośrednim z serii Compack to urządzenia mobilne. Posiadają one nowoczesny i bardzo mały, zintegrowany moduł sprężający. Niewielkie gabaryty tych kompresorów gwarantują łatwe przemieszczanie i montaż, bez potrzeby organizowania miejsca na park maszynowy. Wyróżniają się one niższym poborem mocy od sprężarek tłokowych, wyższym poziomem wydajności i efektywności działania co wyżej wymienione urządzenia.

Wysokiej jakości sprężarki śrubowe to sprzęt, który idealnie spełnia swoje zadanie. To doskonała alternatywa dla sprężarek tłokowych. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju i napędem bezpośrednim, w tym modele Compack i Focus tym bardziej, że są to urządzenia wydajne, łatwe w obsłudze i tanie w eksploatacji.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Zobacz również