728 x 90

Montaż klimatyzacji – na co zwrócić uwagę?

Montaż klimatyzacji – na co zwrócić uwagę?

Zakup klimatyzacji jest coraz częściej wybieraną inwestycją, która ma na celu poprawić komfort związany z przebywaniem w danym pomieszczeniu. W zależności od charakterystyki oraz przeznaczenia wyróżnia się wiele rodzajów klimatyzacji, które oferują rozbudowane funkcje. Decydując się na montaż układu warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników, które zapewnią łatwą i szybką obsługę urządzeń w przyszłości.

Zakup klimatyzacji jest coraz częściej wybieraną inwestycją, która ma na celu poprawić komfort związany z przebywaniem w danym pomieszczeniu. W zależności od charakterystyki oraz przeznaczenia wyróżnia się wiele rodzajów klimatyzacji, które oferują rozbudowane funkcje. Decydując się na montaż układu warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników, które zapewnią łatwą i szybką obsługę urządzeń w przyszłości. Czym więc kierować się przy zakupie klimatyzacji i jak wybrać odpowiednie rozwiązanie?

Klimatyzacja – wybierz system split lub multi-split

By móc cieszyć się klimatyzacją zarówno w domu, mieszkaniu, biurze, jak również innych lokalach należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników – mowa przede wszystkim o ilości pomieszczeń oraz ich rozmiarze. W przypadku obiektów małometrażowych, jak również mieszkań jednopokojowych idealnym rozwiązaniem jest klimatyzacja typu split. Proponowane rozwiązanie składa się z jednego agregatu zewnętrznego, który jest zespolony z jednym klimatyzatorem gwarantując skuteczną wentylację i temperaturę dostosowaną do indywidualnych preferencji użytkownika.

W przypadku, gdy dana przestrzeń jest nieco większa i składa się z większej liczby pomieszczeń, wówczas swoją uwagę warto skupić na systemie multi-split. Przewiduje on stworzenie systemu składającego się z jednego agregatu zewnętrznego i kilku klimatyzatorów wewnętrznych (do 5 sztuk) zlokalizowanych w oddzielnych pomieszczeniach. W praktyce daje to możliwość oddzielnego sterowania temperaturą w każdym pomieszczeniu. Tego typu rozwiązanie sprawdza się zarówno w domu, a także w bardziej rozbudowanych biurach.

Kolejny czynnik, jaki należy wziąć pod uwagę, to łączne koszty związane z użytkowaniem klimatyzacji – w tym przypadku należy pamiętać, że klimatyzacja wymaga cyklicznych prac serwisowych związanych z czyszczeniem całego układu oraz wymianą filtrów. Jest to niezbędne, by zagwarantować emisję czystego i zdrowego powietrza.

Klimatyzacja – ile może kosztować komfort?

W zależności od wybranego układu oraz klimatyzatorów należy również uwzględnić koszty związane z poborem energii elektrycznej. W przypadku mieszkań oraz domów koszt związany z użytkowaniem klimatyzacji nie obciąża znacząco budżetu domowego, dzięki czemu system może być z powodzeniem użytkowany przez cały rok. Klimatyzacja bowiem oprócz schładzania i filtrowania powietrza oferuje możliwość jego podgrzewania, dzięki czemu z powodzeniem można stosować ją także w okresie przejściowym.

Klimatyzacja a lokalizacja obiektu i pomieszczeń

Nie bez znaczenia pozostaje również okolica, w której mieści się budynek. W przypadku silnie zurbanizowanych terenów jakość powietrza zewnętrznego pozostawia wiele do życzenia. Stosując klimatyzację sprawdzonej marki – na przykład Toshiba – zyskujesz dodatkowo czyste powietrze w obsługiwanych pomieszczeniach. Kilkustopniowe systemy filtrujące pozbawiają powietrze zanieczyszczeń, w tym wirusów, bakterii, pleśni czy alergenów gwarantując jednocześnie neutralny zapach. Co ważne, wyższej klasy urządzenia wyposażone są w jonizatory, które dodatkowo oczyszczają powietrze sprawiając, że staje się ono świeże, czyste i energetyczne jak po burzy.

Równie ważnym czynnikiem jest układ pomieszczeń, w których będą zainstalowane klimatyzatory. Stopień nasłonecznienia oraz warunki techniczne sprawiają, że eksperci pomogą dobrać najkorzystniejsze rozwiązanie, które zagwarantuje maksymalne korzyści. Kolejnym czynnikiem jest także poziom hałasu, który mogą emitować klimatyzatory. W zależności od stopnia zaawansowania technicznego danego odbiornika, dzisiejsze klimatyzatory oferują możliwość cichego trybu pracy, który nie wpływa na codziennie wykonywane obowiązki, zapewniając całkowitą swobodę. W przypadku bardziej rozbudowanych obiektów – takich jak sklepy, hotele oraz inne lokale świadczące usługi komercyjne wyróżnić można profesjonalne systemy klimatyzacji pracujące w układzie kasetonowym oraz podstropowym i kanałowym.

W przypadku każdego rodzaju klimatyzacji swój wybór warto skonsultować z doświadczonym doradcą, który zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie. Decydując się na montaż systemu należy zaufać profesjonalistom, którzy zapewnią późniejszy serwis układu. W ten sposób zyskuje się gwarancję bezawaryjnej i w pełni wydajnej pracy.

Źródło: Clima Polska – klimatyzacja Warszawa

admin
ADMINISTRATOR
PROFILE

Zobacz również